Podnośniki koszowe - parametry, możliwości, wymiary...

Dane techniczne naszych podnośników koszowych

Podnośnik o wysięgu 20 metrów

Bardzo popularnym i często wynajmowanym urządzeniem jest prezentowany poniżej podnośnik koszowy o wysięgu 20 metrów w górę, osiągając pozycję maksymalnie pionową oraz 9 metrów wysięgu bocznego, przy maksymalnie wysuniętym teleskopie. Konstrukcja przegubowo-teleskopowa tego podnośnika pozwala na pracę nad przeszkodami o wysokości około 8-10 metrów, co za tym idzie istnieje możliwość wysuwu kosza nad przeszkodą i dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Podnośnik koszowy ten może także pracować z ustawieniem kosza nisko za przeszkodą taką jak płot, mur, zarośla, niski budynek czy nawet ciężarówka. Przy pracach blisko ściany pozwala na pracę góra-dół w niemal niezmiennym położeniu. Wszystkie te parametry sprawiają, że wynajem takiego podnośnika koszowego daje możliwość komfortowego wykonania naprawdę wielu nietypowych prac. Ponadto, takie rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne i uniwersalne niż korzystanie z podnośników typu teleskopowego. Warto mieć to na uwadze przy wyborze sprzętu, którym będą się Państwo posługiwać przy realizacji usług.

Dane podnośnika 20 metrowego:

Wysięg górny/boczny: 20m/9m

Wymiary kosza: 145x75x110 (szer x gł x wys)

Nośność kosza: 200kg (2 osoby + 40kg bagażu)

Podwozie: Nissan Cabstar 35 E 110

Masa całkowita podnośnika koszowego: 3350kg

Długość przejazdowa: 6,43m

Wysokość przejazdowa: 2,95 m

Szerokość przejazdowa (z lusterkami/bez lusterek): 2,50m/2,00m

Minimalna szerokość do rozłożenia podpór: 3,30 m


Zamów
Podnośnik o wysięgu 24 metrów

Posiadamy również podnośnik koszowy o niespotykanych dotąd parametrach wśród innych podnośników spotykanych w Warszawie. Jeśli mieli Państwo okazję wynajmować wcześniej podnośnik o 24 metrowym wysięgu zapewne był on zamontowany na samochodzie o DMC do 7,5 tony, jego gabaryty często utrudniały odpowiednie ustawienie i manewrowanie. Nasz podnośnik jest jedną z kilku takich konstrukcji o tych parametrach w Polsce! Poza maksymalnym wysięgiem górnym wynoszącym 24 metry, posiada 12 metrowy wysięg boczny. Mieści się z powodzeniem nw szerokości pasa drogowego. Konstrukcja dwuteleskopowa pozwala na niezwykłą mobilność w ustawieniu podnośnika w ciężko dostępnych miejscach. Tylko takim podnośnikiem, pomijając konstrukcję naszego drugiego podnośnika typu "Z" można pracować nad przeszkodami o wysokości 4 piętra, czyli ok 14 metrów. Możemy pracować niezwykle nisko nad dachami, gdyż kosz montowany jest do podnośnika w górnej części a nie jak ma to miejsce w pozostałych konstrukcjach - od dołu. Zalet takiej konstrukcji niesposób wymienić. Nasz podnośnik posiada szereg najważniejszych zalet różnych podnośników zebranych w jednym urządzeniu:

-Kosz obracany o 90 stopni w obie strony

-Możliwość zamontowania haka w miejsce kosza (dostępny na samochodzie)

-Możliwość pracy z podporami w obrysie pojazdu lub z tylko jedną podporą wysuniętą. Duże znaczenie przy ciasnych miejscach

-Niespotykane dotąd w żadnym innym podnośniku - wygodne podwójne wejście do kosza!

-Niezwykle niska masa własna wynosząca zaledwie 3340kg

-Oraz wiele, wiele innych zalet.


Dane podnośnika 24 metrowego:

Wysięg górny/boczny (max): 24m/12m

Wymiary kosza: 140x70x110 (szer x gł x wys)

Nośność kosza: 200kg (2 osoby + 40kg bagażu)

Podwozie: Renault Maxity DXI 120

Masa całkowita podnośnika koszowego: 3340kg

Długość przejazdowa: 5,67m

Wysokość przejazdowa: 2,07 m (!)

Szerokość przejazdowa (z lusterkami/bez lusterek): 2,40m/2,00m

Minimalna szerokość do rozłożenia podpór: 2,00 m

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć. Zawiera ona pełne pole pracy podnośników oraz możliwości ustawień podczas pracy.

Zamów
Dorian podnośniki koszowe
al. Niepodległości 13/56
02-653 Warszawa
tel. 534 22 11 00

e-mail: biuro@dorianrs.pl

Copyright Dorian® 2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone.